Hovězí kůže

Kůže je odjakživa považována za nejlepší materiál pro výrobu prakticky jakýchkoliv produktů. Obzvláště hovězí kůže, která má navíc výhodu v tom, že je její plocha mnohem větší než u vepřové či jiné kůže. Jedná se o nejlepší materiál pro výrobu postelí, sedaček, křesel i sedacích souprav.
 


Samotná hovězí kůže se vyznačuje svojí pevností a elastičností

Ta může být ovlivněna dokonce i způsobem pěstování skotu, nejlepší kůži má skot žijící v drsných klimatických podmínkách. Než se z kůže stane finální výrobek, tak musí projít důkladným zpracováním. Je třeba podotknout, že toho, kdo si kupuje koženou sedačku či postel, nemusí nijak tížit svědomí. Zpracovávaná kůže je pouze vedlejším produktem chovu těchto zvířat. Nejsou tedy zabita kvůli kůži, ale kvůli potravinářskému průmyslu.

Nábytek se vždy nevyráběl z kůže, kůže se zpracovává již od pravěku, ale nábytek se z ní začal vyrábět až v průběhu 19. století. Do té doby se vyráběl nábytek především ze dřeva.
 

Úprava kůže

Zpracování kůže si ovšem získalo svoji tradici a již téměř dvě stě let se upravuje takovým způsobem, aby byla příjemná a snadno zpracovatelná. Kůže, která je určená na výrobu nábytku je vždy hebká, pevná i odolná. Po zpracování kůže dokonce i dýchá, díky drobným pórům, snadno se ošetřuje a dokáže poskytnout i příjemné teplo. Hovězí kůže má také svoji specifickou vůni, díky které je oblíbená, jedná se o nejluxusnější materiál jak pro postele, tak i pro sedací soupravy.
 


Když si u nás zakoupíte postel v různém barevném provedení, tak se nemusíte obávat jakýchkoliv chemických úprav. Kůže byla mořena v přírodních barvivech, aby dokázala dát uživatelům příjemný přírodní pocit při každém dotyku.