Jak opticky rozšířit obývací pokoj

Koberec ode zdi ke zdi

Mnohdy pomůže už jen promyšlený výběr koberce, ten by měl mít stejný vzor takzvaně ode zdi ke zdi. Vyhněme se také kontrastním vzorům, ty naopak obývák vizuálně zmenší. Nábytek by měl stát na nožičkách, to platí jak pro křesla, tak i stolky nebo taburety. „Sedící“ nábytek má přesně opačný efekt, díky němu si opticky uberete pár decimetrů čtverečních prostoru…
Dlouhé závěsy, dlouhé a zároveň úzké police, obývací stěna plná knih. Nebojte se moderních trendů, nástěnné police 21. století poslouží jako výtečné odkladiště, které opticky nezabere prakticky žádné místo. Nesedá na ně zbytečný prach, jsou praktické a v kombinaci se vzdušně působícím nábytkem získáte opticky další prostor navíc. Nebojte se poněkud nestandardních tvarů, dnešní doba přeje originalitě zpracování – jednolitým a uniformním tvarům sedmdesátých let už dávno odzvonilo.

Efektivní rozestavení nábytku je klíčové

Alespoň půl metru mezi pohovkou a konferenčním stolkem, to je naprostá samozřejmost, kterou poradí nejeden zkušený bytový designér. Volný prostor si udělejte podle toho, kudy během dne nejčastěji chodíte. Vypínače, otevírání oken nebo dveří, naprosto nic nesmí překážet. Skvělou práci odvede v tomto směru i vhodně zvolená dekorace na stěně, prostorná pohovka pak místnost opět opticky zvětší.
V neposlední řadě nám mohou pomoci s menším obývákem i zrcadla. Odražené světlo protější stěny opticky zvětší každou místnost, pokud zrcadlo nasměrujete proti květinám nebo oknu, bude výsledný dojem ještě výrazně lepší. Postačí jedno velké zrcadlo, několik menších vedle sebe už nebude mít kýžený efekt.

Mohlo by Vás zajímat

Moderní hodiny na zeď Motýl s motivem barevných motýlů
Stylový nástěnný věšák Šipka velký
Originální stojan na víno Claire na 7 lahví

Dekorační předmět Skůtr pro nadšence motorek
Stylový foto rámeček v černém na 24 fotek