Nábytek z masivu

Nyní se začíná dostávat znovu do popředí nejen pro svojí neopakovatelnou eleganci, ale také pro svou dlouhověkost. Ne nadarmo se říká, že palisandrový nábytek vás pravděpodobně přežije.
 
Dřevo tohoto druhu se v Evropě vůbec nevyskytuje. Palisandr - sheesham je exotickou dřevinou, kterou najdeme nejčastěji ve východní Indii v himalájském pásu. Tam se těmto stromům nadmíru daří. A čím je palisandr charakteristický? Svou povahou a vlastnostmi se jedná o kvalitní dřevinu pro výrobu kvalitního nábytku. Palisandrové dřevo poskytuje ideální tvrdost a odolnost, která je ještě navíc spojena se snadnou údržbou.
 
Pro zajištění maximální kvality vyráběného nábytku se pro výrobu těží a zpracovávají pouze sto a více let staré stromy. Pouze u nich je možné zaručit, že dřevo už dozrálo k prvotřídní kvalitě, která zajistí požadované vlastnosti. Palisandr snadno poznáte podle jeho výrazného vzorkování. A navíc rozhodně neplatí, že by se jednalo o fádní materál - sheesham je variabilní i co se týče barevných kombinací. Záleží vždy na konkrétním stromu, jakou výslednou barvu bude dřevina mít.
 
A jak můžete spolehlivě poznat, že se jedná o palisandrové dřevo? Jeho unikátní vlastnosti umožňují bezproblémové okamžité rozpoznání.
 
Pokud si na nábytek ze dřeva typu sheesham jemně poklepete, odezvou by měl být ostrý, pronikavý jednolitý zvuk, na první poslech úplně odlišný od klepání na běžné dřevo. Nový palisandrový nábytek by také měl mít nádech jemného květinového aroma, které je přisuzováno specifickým podmínkám, ve kterých jsou stromy produkující tento typ dřeva pěstovány.
 
Dalším poznávacím znakem tohoto materiálu je jeho hluboká a plná hnědá barva. Na rozdíl od běžných materiálů má palisandrové dřevo velmi jemný a na dotyk příjemný povrch. Barva by měla být po celém povrchu materiálu jednolitá, neměly by se na ní projevovat výrazné barevné odchylky a nikde by neměla být na pohled vybledlá.
 
A jaké jedinečné vlastnosti vám nábytek z palisandrového dřeva nabízí? Především je nutné si uvědomit, že se jedná o masivní těžké dřevo. S tím se tedy neodmyslitelně spojuje i jeho vysoká odolnost. Nábytek z materiálu sheesham by vám měl vydržet velmi dlouho, přesto však doporučujeme opatrné a šetrné zacházení. Výhodou je také jeho snadná udržovatelnost.

Jaký nábytek z tohoto materiálu máme v nabídce?

V sekci "Obývací pokoj" můžeme najít hned několik takových produktů v sekcích "Konferenční stolky" a "Obývací stěny a police". Hlavně nabídka našich konferenčních stolků je v tomto ohledu hodně bohatá. Jedná se například o Masivní konferenční stolek - Maria a velmi oblíbený Masivní konferenční stolek - Mario, velký. Nemalou část produktů ze sheeshamu najdeme také u jídelních stolů. Z vybavení do pracovny jsou to především regály. Momentálně máme v nabídce hned několik takových regálů. Za zmínku určitě stojí Moderní masivní regál - Bernard, který na první pohled zaujme svým robustním vzhledem.

Mohlo by Vás zajímat

Moderní hodiny na zeď Motýl s motivem barevných motýlů
Stylový nástěnný věšák Šipka velký
Originální stojan na víno Claire na 7 lahví

Dekorační předmět Skůtr pro nadšence motorek
Stylový foto rámeček v černém na 24 fotek