Jak vybrat správné křeslo?

Chcete si koupit nové křeslo do své domácnosti? Nevíte, jaké byste měli zvolit? Nejdříve se rozhodněte, k jakému účelu ho budete používat. Jiné křeslo se totiž hodí k tomu, abyste si v něm poseděli při čtení knížky, jiné zase k pracovnímu stolu.

Pohodlná křesla do obývacího pokoje i ložnice

Sháníte křeslo pro každodenní použití? Chcete v něm relaxovat? Pak je nutné, aby se vám v něm opravdu příjemně sedělo a aby křeslo bylo pohodlné. Zaměřte se ale také na to, z jakého materiálu je křeslo vyrobené. Pokud ho budete používat často, je naprosto nezbytné, aby byl potahový materiál příjemný na dotek, ale také snadno omyvatelný.
Vsadit můžete i na luxusní křesla, která vám nabídnou pohodlí, ale rovněž budou sloužit jako výrazný dekorativní prvek celého interiéru.
Při výběru křesla do obývacího pokoje či ložnice však vždy myslete na to, aby ladilo s vaší sedací soupravou, případně postelí. Křeslo by nemělo z jednotného stylu nijak vyčnívat, naopak musí být se zbytkem místnosti v naprosté harmonii.

Moderní křesla do pracovny

Pokud si zařizujete vlastní pracovnu, moderní kancelářské křeslo je nezbytným základem. Je potřeba, abyste si vybrali takové křeslo, které bude nejen stylové, ale především pohodlné. Důležité je, aby kancelářské křeslo bylo stabilní – to obvykle zajišťuje pěticípá hvězdice s kolečky – a mělo regulaci výšky. Některá křesla nabízejí i možnost nastavení výšky opěrek na ruce. Naprostou nezbytností je v dnešní době, kdy většina z nás tráví u počítače více než osm hodin denně a následně trpí bolestí zad, rovněž to, aby kancelářské křeslo bylo ergonomické.
Také křeslo do pracovny vybírejte tak, aby ladilo s interiérem – především s psacím stolem – tomu navíc musí odpovídat i jeho výška, abyste mohli dodržet zásady zdravého sezení.