Jak si vybrat vhodnou postel?

Spánek je pro naše zdraví naprosto nepostradatelný. Naše tělo i mysl při něm regeneruje, vliv má na naši výkonnost či náladu. Sami to určitě znáte, že když se dobře nevyspíte, jste unavení, podráždění a celý den se těšíte, až budete moci zalézt zpátky do postele. Prospíme skoro třetinu života. Právě proto je nezbytné vybrat opravdu vhodnou a kvalitní postel. Jen tak vás hned po ránu nebudou bolet záda a nebudou vám hrozit problémy s vnitřními orgány.
Řada lidí se v dnešní době při výběru jakéhokoli nábytku řídí hlavně jeho cenou. V případě postele se ale opravdu nevyplatí šetřit. Jednak se obvykle jedná o jednorázovou investici a především – vaše zdraví je nedocenitelné.

Jakou velikost postele?


Velikost postele by se měla odvíjet od výšky člověka, který na ní bude spát. Měla by být o dvacet až třicet centimetrů delší. Obvyklá šířka klasické postele je 90 centimetrů, u 1,5 lůžek pak 120 až 140 centimetrů a u manželské postele 180 až 220 centimetrů.
Co se týče výšky postele, ta záleží na výšce matrace. Uléhat byste měli asi 50 centimetrů nad zemí, ale i tento údaj je individuální a záleží na vaší vlastní výšce. Zkrátka jde o to, aby se vám do postele dobře uléhalo i z ní pohodlně vstávalo.

Jakou matraci?


Vhodná matrace do vaší postele je taková, která vám v poloze na zádech podpírá páteř a umožňuje jí držet její esovitý tvar, zatímco v poloze na boku je páteř odlehčena a v přímce. Měla by mít potah, jenž omezí pronikání potu do matrace a bude ho možné pravidelně prát.

Chcete něco neobvyklého?


Pokud chcete mít opravdu netradiční ložnici a máte dostatek prostoru, ideální pro vás bude pořízení kulaté postele. Budete si připadat jako v hollywoodském filmu a zároveň budete mít spoustu místa k ležení. Nebudete se muset bát ani toho, že byste v noci nepříjemně narazili do ostré hrany, ty kulaté postele zkrátka nemají.