Jak si vybrat vhodnou postel?

Spánek je pro naše zdraví naprosto nepostradatelný. Naše tělo i mysl při něm regeneruje, vliv má na naši výkonnost či náladu. Sami to určitě znáte, že když se dobře nevyspíte, jste unavení, podráždění a celý den se těšíte, až budete moci zalézt zpátky do postele. Prospíme skoro třetinu života. Právě proto je nezbytné vybrat opravdu vhodnou a kvalitní postel. Jen tak vás hned po ránu nebudou bolet záda a nebudou vám hrozit problémy s vnitřními orgány.
Řada lidí se v dnešní době při výběru jakéhokoli nábytku řídí hlavně jeho cenou. V případě postele se ale opravdu nevyplatí šetřit. Jednak se obvykle jedná o jednorázovou investici a především – vaše zdraví je nedocenitelné.

Jakou velikost postele?


Velikost postele by se měla odvíjet od výšky člověka, který na ní bude spát. Měla by být o dvacet až třicet centimetrů delší. Obvyklá šířka klasické postele je 90 centimetrů, u 1,5 lůžek pak 120 až 140 centimetrů a u manželské postele 180 až 220 centimetrů.
Co se týče výšky postele, ta záleží na výšce matrace. Uléhat byste měli asi 50 centimetrů nad zemí, ale i tento údaj je individuální a záleží na vaší vlastní výšce. Zkrátka jde o to, aby se vám do postele dobře uléhalo i z ní pohodlně vstávalo.

Jakou matraci?


Vhodná matrace do vaší postele je taková, která vám v poloze na zádech podpírá páteř a umožňuje jí držet její esovitý tvar, zatímco v poloze na boku je páteř odlehčena a v přímce. Měla by mít potah, jenž omezí pronikání potu do matrace a bude ho možné pravidelně prát.

Chcete něco neobvyklého?


Pokud chcete mít opravdu netradiční ložnici a máte dostatek prostoru, ideální pro vás bude pořízení kulaté postele. Budete si připadat jako v hollywoodském filmu a zároveň budete mít spoustu místa k ležení. Nebudete se muset bát ani toho, že byste v noci nepříjemně narazili do ostré hrany, ty kulaté postele zkrátka nemají.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení