Jak na výběr sedací soupravy?

Velikost sedačky

Jedním z nejdůležitějších faktorů je velikost sedačky. Projděte se po svém obývacím pokoji, vše změřte a zajistěte si, aby kolem sedací soupravy bylo dost místa. Můžete si vybrat sedačky se dvěma, třemi i čtyřmi sedáky. Ve většině případů je lepší volit zlatou střední cestu a sedačku doplnit třeba pomocí křesla. Vhodný je také taburet, který může sloužit nejen jako další místo pro hosta, ale i jako podnožka. Vybrat rovněž můžete soupravu tvořenou více pohovkami, takže příjemně ohraničíte prostor a navíc to pro konverzaci s vašimi přáteli bude mnohem komfortnější, než kdybyste všichni seděli v jedné řadě.

Konstrukce a povrchové úpravy sedačky


U sedací soupravyje nezbytné, aby měla bytelnou konstrukci. Sedačkatotiž nebude sloužit jen k relaxaci, ale také na ní určitě budou s oblibou řádit vaši potomci. Vsaďte proto na rámy z tvrdého dřeva, jako je buk či dub, nebo konstrukce z oceli a chromu. Pro rodiny s dětmi je vhodný povrch, jenž bude omyvatelný. Jestliže máte domácí mazlíčky, vyberte si potah, který bude možné snadno vysávat.

Vzhled sedačky


Design sedací soupravy je samozřejmě také velmi důležitý. Sedačkaby měla zaujmout na první pohled. Je ale nutné, aby barevně ladila s dalšími prvky interiéru. Sázkou na jistotu jsou sedací soupravy v přírodních barvách. Pokud však toužíte po výrazné sedačce, ani to není problém. Volte pak ale střízlivější dekoraci.