Kvalitní osvětlení je základem každé místnosti

Stoly, židle, pohovky, to vše je v bytě naprosto nepostradatelné. To samé ale platí i pro nenápadnější  a podstatně menší prvky. V žádné místnosti by totiž nemělo chybět kvalitní osvětlení.

Při výběru osvětlení je nezbytné dát si dobrý pozor. Osvětlení musí být kvalitní, dostatečné a účinné. Jen tak bude zajištěno, že si nebudete zbytečně kazit zrak.

Osvětlenímá ale i další funkce – dokáže každý interiér zalít příjemným teplým světlem, vytvořit odpovídající podmínky na čtení či psaní a rozzářit celou domácnost. V neposlední řadě slouží i jako hezká dekorace. Pokud je to možné, vždy volte osvětlenív energetické třídě A++, které je vysoce úsporné.

Lustry, stojací a stolní lampy

Nabídka druhů osvětlení je velmi široká. Primárně se dělí na lustry, stojacía stolní lampy. Klasické lustry můžete využít nejen v bytě, ale i k nasvícení reprezentativních prostor. To platí zvlášť pro rustikální a starožitné lustry, ale i pro futuristické kusy. Jsou vhodné pro projasnění celé místnosti. Pokud hledáte opravdu netradiční osvětlení, bude se vám jistě líbit moderní lustr Danielle. Jedná se o stylový doplněk do interiéru v chromovém provedení, který je výsledkem poctivé ruční práce.

Jako v pohádce si pak budete připadat, když si pořídíte moderní lustr Odette, jenž vypadá přesně jako lustry na zámcích. Vyroben je však z plastu, který imituje skleněné provedení.

Praktické i dekorační

Stojací lampy jsou určeny pro rozzáření menších prostor. Využijete je třeba při čtení, nebo ve chvílích, kdy budete toužit po intimnějším světle. Slouží nejen jako osvětlení, ale také jako zajímavá dekorace. Neotřelým řešením je moderní stojací lampa Molie, která je k dostání v oranžovéi bílébarvě a je velmi stylová.

Stolní lampyse pak skvěle hodí do pracovny nebo do ložnice na noční stolky. Příjemně zútulní místnosti a nabízí ideální světlo na čtení.