Sheesham (Dalbergia latifolia)

Stromy, o kterých ani nevíte, že existují

Nádech podobné exkluzivity je spojen i s některými obtížně dostupnými materiály, které se vyznačují vysokou kvalitou, dlouhou životností a ideálními vlastnostmi, především tvrdostí. Tisíce kilometrů daleko, v tropickém pásmu naší planety, rostou stromy jako eben, mahagon, amarant, vavol, černá palma nebo třeba ziricote či ovangol. O mnohých z nich většina z nás ani neušila. Jejich dřevo je nicméně natolik kvalitní, že nábytek z něj vyráběný představuje ani ne tak spotřební zboží, jako spíše investici. Exotický původ těchto dřev a jejich vzácnost je však předurčuje k tomu, aby si nábytek z nich vyrobený v naší domácnosti zaujal výsostné místo.

Je libo palisandr?

Pokud uvažujete o tom, že svůj byt zařídíte některým ze vzácných nábytků, nechce se inspirovat následujícími řádky a zvolte palisandr. Jeho obliba v posledních letech stoupá a možná jste se již setkali s jeho domorodým názvem sheesham. Jde o dřevo typicky červeno-hnědé barvy (někdy může dokonce dosahovat odstínů a odlesků fialové) s černým rýhováním, jehož hlavními výhodami jsou zejména vysoká tvrdost (která by měla být při výběru nábytku klíčová), dlouhá trvanlivost a v neposlední řadě příznivé akustické vlastnosti, proto se využívá i pro výrobu hudebních nástrojů. Pravý strom palisandr je vědecky označován jako Genus Dalbergia a divoce roste v pralesích Jižní Ameriky. Jeho další poddruhy však najdeme i v Indii nebo na Madagaskaru. Navzájem se mírně liší svými vlastnostmi, ze všech se však vyrábí mimořádně kvalitní nábytek, ale třeba i lodě.

Jak zní sheesham

Jako sheesham je označován palisandr rostoucí ve východní Indii, konkrétně Dalbergia latifolia s fialovým odstínem. Tato odrůda se vyznačuje o něco nižší hustotou dřeva, proto i její akustické vlastnosti jsou mírně odlišné. Odborníci při poslechu rozliší jemné a hluboké basové tóny s výtečnými výškami. Je proto ideální pro výrobu všech druhů hudebních nástrojů. Barvu má fialovo-hnědou.

Rozhodnete-li se pro zakoupení nábytku či jiného předmětu vyrobeného ze sheeshamu, pak se připravte, že budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy. Nejedná se o lacinou záležitost, jinak tomu ale být ani nemůže – vždyť tak exkluzivní dřevo si zaslouží, aby mu byla věnována řádná pozornost a úcta. Koupě sheeshamového nábytku je investice do budoucna a můžete si být jistí, že vám bude sloužit dlouho a spolehlivě.

Jaký nábytek z tohoto materiálu máme v nabídce?

V sekci "Obývací pokoj" můžeme najít hned několik takových produktů v sekcích "Konferenční stolky" a "Obývací stěny a police". Hlavně nabídka našich konferenčních stolků je v tomto ohledu hodně bohatá. Jedná se například o Masivní konferenční stolek - Maria a velmi oblíbený Masivní konferenční stolek - Mario, velký. Nemalou část produktů ze sheeshamu najdeme také u jídelních stolů. Z vybavení do pracovny jsou to především regály. Momentálně máme v nabídce hned několik takových regálů. Za zmínku určitě stojí Moderní masivní regál - Bernard, který na první pohled zaujme svým robustním vzhledem.

Mohlo by Vás zajímat

Moderní hodiny na zeď Motýl s motivem barevných motýlů
Stylový nástěnný věšák Šipka velký
Originální stojan na víno Claire na 7 lahví

Dekorační předmět Skůtr pro nadšence motorek
Stylový foto rámeček v černém na 24 fotek

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení