V čem spočívají výhody nábytku na míru?

Nábytek na míru je vhodný do všech typů bydlení, a když vše dobře naplánujete a změříte, můžete při využití prostoru dosáhnout maxima. Navíc si vybavíte místnost nábytkem, který bude přesně odpovídat vaší představě o barvách, velikosti, ale také pohodlnosti a stylu.

Vše konzultujte

Při realizaci nábytku na míru budete mít své slovo, vždy si ale nechejte poradit od zkušeného bytového architekta, který vše navrhuje, či od samotného řemeslníka, jenž provádí finální práce. Diskutujte také s investorem, aby nebyla výsledná sestava nábytku cenově nedostupná.

Ušetříte čas

Současná nabídka nábytkových prvků je veliká, není tedy vůbec jednoduché naleznout vhodnou kombinaci. Chcete-li mít interiér sladěný z pohledu stylu i barvy, bude právě nábytek na míru tím správným a mnohem jednodušším řešením. Třeba takové vestavěné skříně a další zabudované prvky mohou ušetřit spoustu místa.

3D vizualizace

Než začnou hlavní práce na tvorbě nábytku, je potřeba provést důkladné měření a následně vypracovat projektové dokumenty, v nichž jsou uvedeny veškeré informace, včetně nejdetailnějších rozměrů a dispozicí. Z těchto poznatků pak vychází 3D vizualizace, s jejichž pomocí si již uděláte velmi reálnou představu o budoucím díle.

Vyšší kvalita

Ve srovnání se sériově vyráběným nábytkem je nábytek na míru kvalitnější, zvláště když si zvolíte masivní materiál. Investice do masivu se vyplatí, vydrží vám až několikrát déle než běžný nábytek z alternativních materiálů, navíc skýtá možnost snadné opravy či renovace. Vy si samozřejmě můžete zvolit i samotný materiál, nejčastěji se využívá:

  • Masivní dřevo
  • Lamino
  • Dýha
  • Exotické dřevo

 

Doplňky

masivnímu nábytku na míru se pak hodí různé přírodní materiály, ale také plasty, keramika či kovy. Doplňků, které můžete se svou novou sestavou spojit, je nepřeberné množství, mohou být vyrobeny v pestrých barvách a z takových efektivních materiálů, jako je sklo, chrom, nerezový kov nebo hliník.