Moderní trendy v interiéru

Trendy v interiéru se společně s dobou mění. Velmi dlouho převládaly kombinace různých stylů, nyní je ovšem v módě moderní styl interiérů, který zahrnuje nejen moderní pojetí celé domácnosti, ale i jejích jednotlivých prvků. V posledních letech a měsících je propagován moderní styl života, ten se opírá o několik hlavních bodů. Mezi tyto body patří zdravý životní styl, praktičnost a uvolněnost.
 

Moderní trendy velmi dobře vystihuje Feng Shui,

který v sobě skrývá příjemné uvolnění a rovnováhu. Příliš ostré pojetí může vyvolávat deprese a nedostatečnou soustředěnost. Interiér by se měl nést v duchu jednoduchých motivů.
Pro rok 2014 bude převládat moderní design v kombinaci s přírodními barvami a motivy. Právě kombinace těchto dvou protipólů vyváží i naše duševní potřeby po moderním způsobu života a uklidnění.

Takové pojetí lze snadno realizovat především v nezařízených domácnostech,

které se budou zařizovat nebo u interiérů, které čeká větší rekonstrukce. Styl Feng Shui je ovšem velmi přizpůsobivý a přináší snadné řešení i pro ty, jejichž domácnost body moderního bydlení nesplňuje. Pro poklidný styl kombinované rovnováhy si lze vymezit i jednu místnost, z pravidla to bývá místnost, kde trávíme nejvíce času. Připadá to tedy nejvíce na ložnici, obývací pokoj a kuchyni. Kombinaci moderních a přírodních prvků lze zvolit jednoduše, například vytvořením kontrastu mezi nábytkem a samotnou barvou interiéru.


 
Design interiéru je ovšem orientován také typem domu. Pokud máme pro bydlení moderní vilu, tak lze realizovat mnoho myšlenek. Pokud máme k dispozici roubený dům, tak se styl opět mění. V tomto ohledu se vrací do módy styl vintage, majitelé garsonek a malých bytů by měly naopak orientovat celý styl interiéru jedním směrem. Všeobecně platí, že míchání různých stylů je vhodné pro větší prostory.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení