Moderní trendy v interiéru

Trendy v interiéru se společně s dobou mění. Velmi dlouho převládaly kombinace různých stylů, nyní je ovšem v módě moderní styl interiérů, který zahrnuje nejen moderní pojetí celé domácnosti, ale i jejích jednotlivých prvků. V posledních letech a měsících je propagován moderní styl života, ten se opírá o několik hlavních bodů. Mezi tyto body patří zdravý životní styl, praktičnost a uvolněnost.
 

Moderní trendy velmi dobře vystihuje Feng Shui,

který v sobě skrývá příjemné uvolnění a rovnováhu. Příliš ostré pojetí může vyvolávat deprese a nedostatečnou soustředěnost. Interiér by se měl nést v duchu jednoduchých motivů.
Pro rok 2014 bude převládat moderní design v kombinaci s přírodními barvami a motivy. Právě kombinace těchto dvou protipólů vyváží i naše duševní potřeby po moderním způsobu života a uklidnění.

Takové pojetí lze snadno realizovat především v nezařízených domácnostech,

které se budou zařizovat nebo u interiérů, které čeká větší rekonstrukce. Styl Feng Shui je ovšem velmi přizpůsobivý a přináší snadné řešení i pro ty, jejichž domácnost body moderního bydlení nesplňuje. Pro poklidný styl kombinované rovnováhy si lze vymezit i jednu místnost, z pravidla to bývá místnost, kde trávíme nejvíce času. Připadá to tedy nejvíce na ložnici, obývací pokoj a kuchyni. Kombinaci moderních a přírodních prvků lze zvolit jednoduše, například vytvořením kontrastu mezi nábytkem a samotnou barvou interiéru.


 
Design interiéru je ovšem orientován také typem domu. Pokud máme pro bydlení moderní vilu, tak lze realizovat mnoho myšlenek. Pokud máme k dispozici roubený dům, tak se styl opět mění. V tomto ohledu se vrací do módy styl vintage, majitelé garsonek a malých bytů by měly naopak orientovat celý styl interiéru jedním směrem. Všeobecně platí, že míchání různých stylů je vhodné pro větší prostory.