Stylová pohovka jako základ obývacího pokoje

Dominantou každého obývacího pokoje je bezesporu pěkná pohovka. Právě na ní trávíme velké procento času, které věnujeme odpočinku. A je úplně jedno, jestli si na ní čteme nějakou napínavou knížku, sledujeme hezký film nebo fandíme při sportovním přenosu, pohovka rozhodně musí být pohodlná. Na to při jejím výběru určitě berte zřetel.

Myslete na barvu i velikost

Důležitým faktorem je ale i velikost pohovky. Pokud máte malý obývací pokoj, nepořizujte si sedačku příliš velkou. Místnost by působila přeplácaně. Jestliže ale máte prostorný obývací pokoj, nemusíte se nijak omezovat.

Rozhodující je také barva. Do tmavších interiérů si zvolte pohovku světlou, do světlejších místností je pak vhodná tmavá sedací souprava. Nezapomeňte však s barvou sedačky sladit i dekorace a další doplňky.

Pohodlí nade vše

Velmi pohodlná je už od pohledu moderní pohovka Lisa. Dodáváme ji včetně devíti polštářů, takže příjemné posezení je zaručeno. Její rozměry jsou 215 cm x 80 cm x 100 cm a je vyrobena z bavlny a polyesteru. Nabízíme ji hned ve třech barvách – šedé, béžové a bílé. Snadno si tak vyberete takovou, která do vašeho obývacího pokoje skvěle zapadne.

Užijte si komfort

Komfort nabízí také moderní pohovka Francesca, k níž dostanete i sedáky a polštáře. Co se týče materiálů, využita je bavlna, polyester, len a viskóza. Rozměry sedačky jsou 230 cm x 70 cm x 120 cm, na sezení je vyhrazen prostor o velikosti 185 cm x 50 cm x 120 cm. Moderní pohovka Francesca je velmi elegantní a zároveň praktická. Zakoupit si ji můžete v béžovo-šedé, krémové či čistě šedé barvě.

Rozkládací sedačku určitě využijete

Často u vás přespávají návštěvy? V tom případě rozhodně oceníte sedačku, která bude rozkládací. Ta se hodí i v případě, že se neplánovaně protáhne domácí večírek a vy nechcete hosty posílat do tmy. Využijete ji také při rekonstrukci ložnice. Jako dělaná je pro vás moderní rohová pohovka Le Vans, na které se bez problémů vyspí dva lidé – plocha na ležení je totiž 220 cm x 100 cm. Pořídit si ji můžete v černé, šedé či šedo-bílé barvě. Konstrukce moderní rohové pohovky Le Vans je vyrobena z chromu, potah je z kvalitní PU kůže. To vše je protkáno ozdobným prošitím. Jedná se o kvalitní ruční práci.

Dopřejte si luxus

Pokud toužíte po opravdovém luxusu, jistě oceníte luxusní sedačku Alessandro. Ta je nejen velmi hezká, ale zároveň i bytelná. Je totiž vyrobena z masivního dřeva, takže vydrží i velkou zátěž. Z materiálů je využito mikrovlákno a polyester. Rozměr sedačky je 230 cm x 50 cm x 55 cm, k tomu si přičtěte ještě otoman o rozměrech 65 cm x 135 cm. Luxusní sedačka Alessandro tak nabízí spoustu místa k odpočinku. Vyrobena je v klasickém designu, který snadno zapadne do jakéhokoli obývacího pokoje. Nabízíme dvě barevná provedení – hnědé a šedé.

Sedačku umístěte do prostoru

Na závěr pro vás máme ještě jeden šikovný tip. Máte dostatečně prostorný obývací pokoj? V tom případě zapomeňte na klasické přirážení sedací soupravy co nejvíce ke zdi. Zvolte opačnou variantu. V dnešní době je totiž moderní pohovku umístit do prostoru. Jednak je to opticky zajímavější, ale také samotná místnost působí mnohem prostorněji a vzdušněji.