Latexové matrace patří k těm nejkvalitnějším

U nejmodernějších typů latexových matrací probíhá výroba odléváním do speciálních forem, což v konečném důsledku učiní matraci jednolitou a stejnorodou, bude vykazovat totožné vlastnosti a schopnosti ve všech místech a bodech. Také uvažujete o latexových matracích do své ložnice, ale nejste si jisti, jestli se do nich vyplatí investovat? Důvody pro jejich pořízení se jistě najdou, dokonce jich není málo a tyto luxusní matrace nemusí být vždy za šokující ceny, pořídíte je dejme tomu již od 4 tisíc a někde i levněji.

Zdravotní přínos

Zdravotních přínosů latexových matracíje opravdu hodně, a to je způsobeno nejen elasticitou. K deformacím zde dochází vždy pouze v bodě, na který je vyvíjen tlak a okolí není výrazně ovlivněno. Vaše tělo bude prostě skvěle stabilizováno.
A s pružností tak trochu souvisí i měkkost latexové matrace. Budete určitě nadšeni, pokud máte rádi vysoký stupeň měkkosti. Při spánku se bude latex chovat velmi vzdušně a vzduch kolem těla bude cirkulovat tím správným způsobem. Velmi důležitou vlastností zdravotních latexových matrací je schopnost odolávat náporu mikroorganismů, plísním a také roztočům. Alergici můžou na latexových matracích spát beze strachu, neboť jsou hypoalergenní a vysoce hygienické.
Při nekonečných letních nocích, kdy je velké horko, pak uvítáte schopnost latexového materiálu rychle chladnout. Díky svým skvělým termoregulačním vlastnostem se nebudete tolik potit.

Další plusy:

  • Ortopedická účinnost
  • Absence zápachu
  • Vysoká odolnost a dlouhá životnost

 

Jsou i nevýhody?

Možná si říkáte, že jsme latexové matrace tak trochu přechválili, a že to bude mít jistě nějaký ten háček. Nevýhody latexových matrací nejsou nijak závažné a vskutku se jedná o luxusní a jedny z nejkvalitnějších matrací na trhu, jejichž cena bývá většinou vyšší než u jiných typů. Těmi relativními nevýhodami tedy jsou:

  • Vyšší cena pořízení
  • Vyšší hmotnost
  • Pro někoho možná nadměrná měkkost