Latexové matrace patří k těm nejkvalitnějším

U nejmodernějších typů latexových matrací probíhá výroba odléváním do speciálních forem, což v konečném důsledku učiní matraci jednolitou a stejnorodou, bude vykazovat totožné vlastnosti a schopnosti ve všech místech a bodech. Také uvažujete o latexových matracích do své ložnice, ale nejste si jisti, jestli se do nich vyplatí investovat? Důvody pro jejich pořízení se jistě najdou, dokonce jich není málo a tyto luxusní matrace nemusí být vždy za šokující ceny, pořídíte je dejme tomu již od 4 tisíc a někde i levněji.

Zdravotní přínos

Zdravotních přínosů latexových matracíje opravdu hodně, a to je způsobeno nejen elasticitou. K deformacím zde dochází vždy pouze v bodě, na který je vyvíjen tlak a okolí není výrazně ovlivněno. Vaše tělo bude prostě skvěle stabilizováno.
A s pružností tak trochu souvisí i měkkost latexové matrace. Budete určitě nadšeni, pokud máte rádi vysoký stupeň měkkosti. Při spánku se bude latex chovat velmi vzdušně a vzduch kolem těla bude cirkulovat tím správným způsobem. Velmi důležitou vlastností zdravotních latexových matrací je schopnost odolávat náporu mikroorganismů, plísním a také roztočům. Alergici můžou na latexových matracích spát beze strachu, neboť jsou hypoalergenní a vysoce hygienické.
Při nekonečných letních nocích, kdy je velké horko, pak uvítáte schopnost latexového materiálu rychle chladnout. Díky svým skvělým termoregulačním vlastnostem se nebudete tolik potit.

Další plusy:

  • Ortopedická účinnost
  • Absence zápachu
  • Vysoká odolnost a dlouhá životnost

 

Jsou i nevýhody?

Možná si říkáte, že jsme latexové matrace tak trochu přechválili, a že to bude mít jistě nějaký ten háček. Nevýhody latexových matrací nejsou nijak závažné a vskutku se jedná o luxusní a jedny z nejkvalitnějších matrací na trhu, jejichž cena bývá většinou vyšší než u jiných typů. Těmi relativními nevýhodami tedy jsou:

  • Vyšší cena pořízení
  • Vyšší hmotnost
  • Pro někoho možná nadměrná měkkost

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení