Vyberte si sedačku na míru pokoji i vašemu tělu

Při výběru nové sedačky, která pro vás i pro váš obývací pokoj bude naprosto dokonalá, nemusíte hned zaplatit desítky tisíc, můžete naleznout tento kousek nábytku za výhodné ceny, při tom v dobré kvalitě. Jak vybrat sedačku, která bude dokonale korespondovat se stylem místnosti a pro vás bude znamenat pohodlíčko?

Typy sedaček

Nejprve se můžeme zaměřit na různé typy sedaček, zejména pak podle jejich konstrukce a velikosti. Dalo by se říct, že většina sedaček má dva nebo tři sedáky, nicméně orientovat se můžete i na sedačky, které se dají různě kombinovat a rozšiřovat. Tvary písmen L a U dnes nejsou ničím novým. Rohové sedačky mají přidané sedadlo v rohové části a jsou výhodné z pohledu šetření místa a při tom zvýšení kapacity.
Při vybírání se můžete setkat s číselným označením, například 3-1-1. Co to znamená a jak se v těchto tajemných číslech orientovat? Jedná se o počet sedacích míst, odpovídajících jednomu křeslu, pokud tedy bude označení například 2-1-1, znamená to, že tahle sestava se skládá z jedné sedačky se dvěma sedáky a dvou křesel.

Materiály

Pokud chcete porovnat jednotlivé výplně sedacích souprav, vězte, že se může jednat o molitanový materiál, latex, paměťovou pěnu, nebo třeba bonel. Nejoblíbenějšími povrchovými materiály jsou kůže, koženky, latex, samet, semiš, vlna, bavlna a další.

Výška

Výška sedačky by se měla pohybovat v rozmezí od cca 70 do 100 cm, pokud se jedná o nižší provedení, již se může dospělým špatně vstávat, to platí především pro osoby v seniorském věku.

S otomanem

Sedací soupravy s otomanem umožňují nejen sezení, ale také spánek a odpočinek vleže. Jsou to tedy buďto sedačky tvaru L nebo „účka“, u nichž se mohou oddávat horizontálnímu odpočinku dokonce dvě osoby.

Jak vybrat správnou velikost?

I výběr velikosti pro vás může být problém, ale je zde poměrně jednoduché řešení, kdy postačí změřit daný prostor, nebo si dokonce vytvořit jakousi šablonu z papíru a podle ní následně vybírat sedací soupravu vhodného rozměru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení